Premijer liga BiH
23

Tok utakmice / Zvijezda 09 - Željezničar 0:3

Nogometaši Željezničara će u meču 21. kola Premijer lige BiH gostovali su kod Zvijezde 09, a tekstualni prijenos meča mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Kraj utakmice

Zvijezda 09 - Željezničar 0:3

90' - Alispahić je pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi malo preko gola.

82' - Željezničar je imao nekoliko dobrih prilika, ali nisu imali završnicu.

68' - Veselinović je imao priliku da postigne treći pogodak za Željezničar, ali njegov udarac brani golman Zvijezde 09.

64' - Velika šansa za Zvijezdu 09, Kosorić reaguje na liniji i izbija loptu.

57' - Gooooooool! Željezničar vodi rezultatom 3:0. Damir Sadiković je šutirao, lopta pogađa Lendrića za treći gol gostiju.

53' - Velika prilika za Zvijezdu 09, ali lopta odlazi malo pored gola Željezničara.

Gol! Mladost - Široki Brijeg 2:2

48' - Kosorić je oštro uletio jednom igraču Zvijezde 09, ali sudija nije svirao penal za domaće.

Gol! Mladost - Široki Brijeg 1:2

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT Poluvrijeme u Ugljeviku

Zvijezda 09 - Željezničar 0:2

39' - Gooool! Željezničar postiže drugi pogodak, ovaj put nakon dobrog kontranapada. Štilić je dodao do Stevanovića, on asistira Ramoviću, a krilni napadač kojeg je Osim otpisao na početku priprema postiže gol za 2:0.

Gol! Mladost - Široki Brijeg 1:1

38' - Igra se na sredini terena. Željezničar kontroliše stečenu prednost.

Gol! Široki Brijeg vodi protiv Mladosti u gostima rezultatom 1:0.

31' - Velika šansa za Željezničar! Sadiković je šutirao s nekih 20 metara, ali je pogodio stativu, da bi u nastavku akcije Ramović šutirao pored gola. Ubrzo nakon toga Ramović je šutirao još jednom, golman Zvijezde 09 ovaj put brani.

24' - Ramović je imao novu priliku za Plave, ali i njegov udarac odlazi preko gola.

18' - Velika šansa za Lendrića, ali udarac napadača Željezničara odlazi preko gola. Bila je ovo velika prilika da gosti iz Sarajeva možda završe pitanje pobjednika.

17' - Goooool! Željezničar vodi rezultatom 1:0. Lendrić je uposlio Boju na desnoj strani, a njegov centaršut pogodio je Jankovića koji je nesretno postigao autogol.

14' - Plavi bolji u ovim trenucima, Zvijezda 09 se dobro brani.

6' - Prva prilika na meču, Ramović je šutirao glavom nakon kornera ali njegov udarac odlazi preko gola.

4' - Bez pravih prilika na početku meča. Zvijezda 09 je imala jedan slobodan udarac, ali Uzoenyi nije dobro centrirao. Treba reći i da je teren u lošem stanju.

1' - Meč u Ugljeviku je počeo, s centra su krenuli gostujući igrači koji imaju i podršku navijača.

14:25 - Utakmica počinje za pet minuta. U drugom susretu koji se igra od 14:30 sati sastaju se Mladost i Široki Brijeg.

14:15 - Amar Osim neće biti na klupi Željezničara zbog trećeg žutog kartona koji je dobio u prošom meču protiv Radnika.

14:02 - Oba trenera imali su problema pri izboru igrača za ovaj meč zbog bolesti pojedinih igrača, a posebno se to odnosi na trenera domaće ekipe Adnana Zildžovića koji je u četvrtak na treningu bio bez 13 igrača.

S druge strane, Amar Osim je od prve minute odlučio staviti bolesnog Semira Štilića koji nije trenirao tokom sedmice. Na klupi je ostao Mehmed Alispahić, a u sastavu nema Antonija Pavića, Aleksandra Jovovića i Dženana Zajmovića.

14:00 - FK Zvijezda 09: Vujanac, Mandić, Rakić, Haljeta, Tojčić, Šujić, Uzoenyi, Janković, Popara, Vojinović, Ahmetović.

Na klupi su: Manojlović, Janković, Janjić, Đelmić, Marković, Stjepanović i Milošević.

FK Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Kosorić, Ikić, Šehić; Sadiković, Bojo, Štilić, Ramović, Veselinović; Lendrić.

Na klupi su: Erić, Mujezinović, Stanić, Alispahić, Jamak; Dacić, Osmanković.

14:00 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobrodošli na tekstualni prijenos meča između Zvijezde 09 i Željezničara koji se igra s početkom u 14:30 sati.