Premijer liga BiH
16

Zvijezda 09 pobijedila Tuzla City na Tušnju i stigla na korak od opstanka

(Foto: D. Z./Klix.ba)
Nogometaši Zvijezde 09 slavili su u posljednjoj utakmici 29. kola Premijer lige BiH na gostovanju kod Tuzla Cityja rezultatom 3:1.

U izuzetno otvorenoj utakmici postignuta su čak četiri pogotka, a prvi su u vodstvo došli gostujući igrači koji su u 14. minuti golom Govedarice stigli u prednost.

Tuzla City je odmah krenula po poravnanje, a u tome su uspjeli 11 minuta nakon primljenog pogotka. Strijelac je bio Vojo Ubiparip.

Deset minuta nakon toga, Zvijezda 09 postiže drugi pogodak. Ovaj put je Huseinbašić lijepo iz voleja pogodio za drugo vodstvo svoje ekipe, a samo dvije minute nakon toga Govedarica postiže svoj drugi, a za goste treći pogodak, što će se na kraju ispostaviti kao konačan rezultat utakmice.

Nakon 29 odigranih kola, Tuzla City ostaje na 10. poziciji sa šest bodova više od Krupe koja je u zoni ispadanja, dok se Zvijezda ovom pobjedom popela na osmu poziciju i trenutno imaju 34 osvojena boda.