Serie A
25

Zukanovićeva Genoa poklekla pred Milanom u 94. minuti

U 28. kolu italijanske Serie A Genoa je dočekala Milan, a gosti su slavili u posljednjim trenucima meča rezultatom 1:0.

U veoma otvorenom susretu vidjeli smo nekoliko odličnih šansi na obje strane. U prvih deset minuta Milan je zaprijetio dva puta preko Bonaventure i Kalinića, no rezultat se nije mijenjao.

Genoa je iz prvog konkretnog napada postigla pogodak u 53. minuti preko Rigonija, ali je on poništen zbog ofsajda.

Suso je u 73. minuti imao veliku priliku, ali je Perin sjajno zaustavio njegov udarac iz peterca.

Kada su svi mislili da će ekipe podijeliti bodove, u 90+4. minuti susreta Suso je ubacio sa desne strane, a Silva glavom postiže lijep pogodak za tri boda Rossonera.

Ervin Zukanović je odigrao na visokom nivou svih 90 minuta meča u redovima poražene ekipe.