Premijer liga BiH
59

Zrinjski u sjajnom meču nakon preokreta razbio Čelik, GOŠK odnio sva tri boda iz Tuzle

Zrinjski - Čelik (Foto: Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog pobijedili su u Mostaru u okviru 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Čelik rezultatom 5:2.

U fantastičnoj utakmici većina golova postignuta je u prvih 30 minuta, a seriju je otvorio Čelikov napadač Mahmutović na asistenciju Kouadija već u prvoj minuti.

Dvojac je samo tri minute kasnije zamijenio uloge za 0:2 i hladan tuš za domaće navijače.

Već u sljedećem napadu Zrinjski smanjuje preko Kataneca, a u 15. minuti Bilbija je poravnao rezultat.

Veliki preokret uslijedio je samo četiri minuta kasnije kada je Jović pogodio na asistenciju Todorovića i nakon greške Čelikove odbrane.

Sjajnih prvih pola sata meča u Mostaru upotpunio je Filipović kada je doveo Plemiće u vodstvo do 4:2, a s tim rezultatom otišlo se i na odmor.

Konačnih 5:2 postavio je prekrasnim golom Todorović u 69. minuti.

Zrinjski se s novom pobjedom učvrstio na liderskoj poziciji Premijer lige, dok je Čelik ostao na pretposljednjem mjestu.

Ekipa GOŠK-a savladala je Slobodu na Tušnju rezultatom 1:0.

Strijelac gola vrijednog tri važna boda bio je Pehar nakon sjajne kontre koju su izveli gostujući igrači sredinom prvog poluvremena.

Tuzlaci su do kraja utakmice bili nešto bolji protivnik, ali odbrana ekipe iz Gabele na čelu s golmanom Kozićem bila je nesavladiva pa su tri boda otišla s Tušnja.

Sloboda će nakon ovog kola ostati na desetoj poziciji, dok se GOŠK vraća na osmo mjesto.