Ukupnih 3:2
37

Zrinjski slavio na Malti i prošao u treće pretkolo Evropske lige

Nogometaši Zrinjskog su se plasirali u treće pretkolo Evropske lige.

Nakon iznenađujućeg remija kod kuće protiv Vallette (1:1), prvak Bosne i Hercegovine je slavio na Malti rezultatom 2:1 i na taj način prošao dalje ukupnim rezultatom 3:2.

Plemići su poveli nakon pola sata igre. Štoper Barišić se priključio napadu, te se odlučio na šut sa 30 metara iskosa sa lijeve strane i postigao eurogol u same rašlje za 1:0.

Mostarci su ostali sa igračem manje u 50. minuti nakon što je Galić dobio drugi žuti karton, a to je domaćin iskoristio samo šest minuta kasnije. Serafa je poslao dugu loptu sa centra, odbrana Zrinjskog je zaspala i Borg iz prve šalje loptu u mrežu za 1:1.

Zrinjski je do pobjede stigao u 66. minuti susreta. Pezer je dodao Filipoviću koji šutira sa 25 metara i pogađa za konačnih 2:1 i prolazak Plemića u treće pretkolo Evropske lige.

U trećem pretkolu Zrinjski će igrati protiv bugarskog Ludogoreca. Susreti se igraju 9. i 16. augusta.