Premijer liga BiH
6

Zrinjski siguran protiv Zvijezde 09 za proboj u vrh tabele

(Foto: R. D./Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog pobijedili su na Stadionu pod Bijelim Brijegom u zaostaloj utakmici četvrtog kola Premijer lige BiH ekipu Zvijezde 09 rezultatom 3:0 i tako potvrdili nedavni, također uvjerljivi trijumf protiv Borca.

Plemići su krenuli žestoko i redale su se prilike pred gostujućim golom. Najbolju je propustio Lendrić u 21. minuti kada je neometan s pet metara uspio promašiti gol.

Ipak, šest minuta kasnije Zrinjski je poveo. Jakovljević je bio strijelac nakon dobro izvedenog kornera.

Nakon još jednog promašaja Lendrića u 39. minuti, lopta je došla do Govedarice koji je udvostručio prednost Zrinjskog. Ujedno je 2:0 bio i rezultat prvog poluvremena.

Na novi gol se čekalo do 62. minuti. Čurjurić je uposlio Stojkića, koji vara svog čuvara i postavlja, ispostavit će se, konačnih 3:0 za Zrinjski.

Ekipa iz Mostara se s novom pobjedom probila na četvrto mjesto tabele sa četiri boda manje od lidera Sarajeva, dok je Zvijezda prikovana za dno sa svega dva osvojena boda.