Zrinjski rutinski i u revanšu nadigrao Akademiju Pandev, u drugom pretkolu protiv Utrechta

E. B.
(Foto: R. D./Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog rutinski su se plasirali u drugo pretkolo Evropske lige.

Plemići su u prvom susretu u Sjevernoj Makedoniji nadigrali Akademiju Pandev rezultatom 3:0, a danas su u Mostaru slavili identičnim rezultatom i sa ukupnih 6:0 prošli dalje.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli veća uzbuđenja, a u nastavku susreta Mostarci su postigli tri pogotka.

Najprije je mrežu Alčevskog zatresao Staniša Mandić u 50. minuti, a potom je golman gostiju zbog povrede zamijenjen, a na gol je stao Denkovski.

Rezervni čuvar mreže gostujuće ekipe se nije proslavio s obzirom da je primio dva pogotka. Najprije je rezervista Miljan Govedarica pogodio u 79. minuti, a u drugoj minuti sudijske nadoknade Renato Gojković je uz dosta sreće postavio konačnih 3:0.

Zrinjski će u drugom pretkolu igrati protiv holandskog Utrechta.