Zrinjski pred više od 7.000 navijača ugostio Hajduk, remizirali su u prijateljskom meču

N. M.
(Foto: G. Š./Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog danas su Pod Bijelim brijegom dočekali splitski Hajduk, a prijateljski meč ovih rivala privukao je veliki broj navijača na tribine mostarskog stadiona.

Više od 7.000 gledalaca prisustvovalo je utakmici koja je završena neriješenim rezultatom 1:1.

Poveo je Zrinjski na samom otvaranju utakmice nakon što je u 3. minuti gol postigao Mario Ćuže, a nastavio je Zrinjski s napadima i nakon toga.

No, Hajduk se uspio odbraniti, a onda je do poravnanja stigao nakon 13 minuta preko Nikole Kalinića.

U 32. minuti je sudija Josip Martinović propustio da dosudi očigledan jedanaesterac za Zrinjski zbog prekršaja nad Matijom Malekinušićem, a pet minuta poslije na drugoj strani Filip Krovinović propušta dobru šansu.

Do kraja prvog poluvremena mreže su mirovale, a nove pogotke nismo dočekali ni u nastavku iako je finiš utakmice protekao u ofanzivi prvaka Bosne i Hercegovine.

Tako je do kraja ostalo 1:1 i timovi su remizirali u prijateljskom susretu koji je odigran usred reprezentativne pauze.

U narednom kolu Wwin lige BiH Zrinjski gostuje Borcu u Banjoj Luci, dok će Hajduk na Poljudu igrati veliki hrvatski derbi protiv Dinama u Hrvatskoj nogometnoj ligi.

Ekipe su danas igrale u sljedećim sastavima:

Zrinjski: Marić, Ćorluka, Šunjić, Barišić, Corda, Bradarić, Savić, Kiš, Ćuže, Malekinušić, Mulahusejnović.

Hajduk: L. Kalinić, Ofoe, N. Kalinić, Moufi, Pukštaš, Krovinović, Mikanović, Hrgović, Brekalo, Sahiti, Ferro.