Susret u Gabeli
7

Zrinjski poražen od Sutjeske u polufinalu Memorijala "Andrija Anković"

Piše: D. B.
U utakmici koja je odigrana u okviru Memorijala "Andrija Anković" u Gabeli ekipa Zrinjskog je odmjerila snage sa Sutjeskom iz Nikšića, vodećom ekipom crnogorskog prvenstva. Aktuelni prvak BiH je poražen rezultatom 0:1.

Za bh. prvaka su od prve minute zaigrali Trifković, Stojkić, Barišić, Jakovljević, Galić, Perišić, Jamak, Jović, Hajdarević, Filipović i Handžić, dok su na klupi ostali Soldo, Kadušić, Duraković, Šunjić, Kokorović, Pezer, Čirjak, Hairlahović, Gržan, So i Aćimović.

Tokom prvog poluvremena su mreže mirovale, a onda je na poluvremenu trener Plemića Blaž Slišković napravio izmjene te su u nastavku igrali Trifković, Kadušić, Pezer, Barišić, Stojkić, Čirjak, Perišić, Gržan, Hairlahović, So i Aćimović.

U 62. minuti je Slišković iz igre izveo Barišića i Stojkića, koje su zamijenili Kokorović i Šunjić.

Trenutak odluke se dogodio u 89. minuti kada je mrežu Zrinjskog pogodio Nedić, a njegov gol je bio dovoljan za minimalnu pobjedu Sutjeske i plasman u finale Memorijala "Andrija Anković".

U drugom polufinalnom današnjem susretu igraju splitski Hajduk i GOŠK iz Gabele.