0

Zrinjski pobjedom u Vitezu završio polusezonu

Zrinjski je u 18. kolu Premijer lige BiH slavio u Vitezu rezultatom 1:0 i pobjedom zaključio prvu polusezonu.

Susret je počeo minutom šutnje za preminule igrače Chapecoensea koji su stradali u avionskoj nesreći u Kolumbiji.

Po veoma lošem terenu nije ni mogla biti viđena neka spektakularna partija. Vitez je dominirao tokom prvog poluvremena, no Vasilj je bio siguran u nekoliko navrata. Najbolju priliku u prvih 45 minuta imao je Bilbija u 21. minuti, no novi nigerijski reprezentativac Nwolokor je odbranio njegov šut.

U 35. minuti Bilbija je bio u dobroj poziciji, no sa vrha šesnaesterca je šutirao pored gola.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena veliku šansu za Vitez propustio je Kapetan koji s metar šalje loptu pored gola.

U 62. minuti Dedić je išao sam na Vasilja, ali nije bio precizan.

Gosti su do tri boda stigli u 70. minuti kada je Mešanović asistirao Joviću koji na majstorski način matira Nwolokora za konačnih 1:0.

Zrinjski je na taj način prekinuo niz od tri uzastopne utakmice bez pobjede i na zimsku pauzu ide kao lider prvenstva.