Premijer liga BiH
83

Zrinjski pobijedio Željezničar u derbiju, Kunić sačuvao posao Vukasu

Ekipa Zrinjskog savladala je Željezničar u derbiju 14. kola Premijer lige BiH rezultatom 2:1, dok je meč između Radnika i Širokog Brijega završen bez pobjednika.

Željezničar je bolje otvorio meč i imao je nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, ponajviše preko agilnog Ermina Zeca, ali Plavi nisu uspjeli postići gol iz tri ili četiri izuzetno dobre situacije.

Kazna za promašaje gostiju stigla je u 35. minuti kada Kunić postiže gol nakon kornera i donosi veliko slavlje domaćim navijačima na stadionu Pod Bijelim brijegom. To je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Željezničar zaigrao bolje, a već u 56. minuti preko Štilića gosti iz Sarajeva stižu do poravnanja. Isti igrač je u 67. minuti pogodio stativu, a ključni trenutak meča desio se u 81. minuti kada Kunić postiže drugi gol i svojoj ekipi donosi pobjedu u ovom meču.

Plavi su do kraja meča pokušali doći makar do jednog boda, ali u tome nisu uspjeli, pa je Zrinjski osvojio vrlo važna tri boda kojima će se vratiti u vrh tabele.

U drugom meču koji se igrao u terminu od 14:30, Radnik i Široki Brijeg su odigrali susret bez pogodaka (0:0).

TOK UTAKMICE

93' - Šansa za Lendrića, Erić mu opet brani.

90' - Željezničar pokušava doći do poravnanja, Krpić je imao dobru priliku, ali Brkić brani.

86' - Velika šansa za Zrinjski, Lendrić je izašao sam pred Erića, ali mu golman Željezničara brani.

83' - Šansa za Željezničar, ali Brkić brani pokušaj Krpića.

81' - Gooool! Zrinjski opet vodi, Kunić postiže drugi pogodak za veliko slavlje domaćih navijača.

79' - Žuti karton za Barbarića koji je srušio Mujezinovića tokom kontranapada Željezničara. U nastavku, Krpić je loše reagovao i propala je ova šansa za Plave.

76' - Mehmed Alispahić također zbog povrede napušta teren, a na terenu je Haris Hajdarević.

70' - Željezničar čeka svoje prilike iz kontranapada, dok Zrinjski više kontroliše loptu na sredini terena. Ulazimo u posljednjih 20 minuta, rezultat je 1:1.

67' - Velika prilika za Željezničar. Štilić je šutirao nakon asistencije Krpića, ali pogađa stativu.

65' - Igra se opet preselila na sredinu terena.

57' - Bila je ovo lijepa akcija Plavih. Rezervista Veselinović je probio po lijevoj strani, poslao prizemni centaršut u kazneni prostor Zrinjskog, a na pravom mjestu je bio Štilić koji je šalje u mrežu za poravnanje rezutlata.

56'- Gooooooool! Željezničar stiže do poravnanja, asistenciju Veselinovića u pogodak pretvara Štilić.

53' - Jalov pokušaj Alispahića sa nekih 30 metara, bez opasnosti po gol Zrinjskog.

49' - Ermin Zec zbog povrede zatražio izmjenu, a na teren će Mladen Veselinović.

47' - Opasan napad Željezničara, ali Zec nije uspio pronaći nikog od svojih saigrača u kaznenom prostoru Zrinjskog.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Mostaru.

Kraj prvog poluvremena, Zrinjski vodi protiv Željezničara. Strijelac jedinog pogotka bio je Petar Kunić u 35. minuti.

43' - Novi opasan napad Zrinjskog, Ibanez dodaje do Lendrića koji je loše šutirao.

39' - Udarac Ibaneza s distance, ali Erić sigurno hvata loptu. Bolja igra Zrinjskog nakon vodećeg gola.

35' - Goooool! Petar Kunić pogađa za vodstvo Zrinjskog nakon dobre kombinacije iz kornera.

32' - Dobra prilika za Zrinjski, Barišić je centrirao s desne strane, a Kunić glavom šutira preko gola.

28' - Željezničar opet prijeti, Zec je tražio Krpića jednom prizemnom loptom kroz peterac Zrinjskog, ali napadač Plavih nije bio na pravom mjestu.

27' - Opet je tempo igre pao i igra se većinom na sredini terena.

19' - Novi dobar napad Željezničara, Zec je odlično uposlio Krpića koji je imao sitauciju jedan na jedan s golmanom, ali ga je jedan defanzivac domaćih stigao i izbio mu loptu.

16' - Opasan kontranapad Željezničara, imali su situaciju četiri na dva, ali nisu najbolje završili ovaj napad. Samo korner za Plave. Štilić je dobro centrirao, ali Krpić nije uspio dobro šutirati, pa je propala i ova prilika za goste.

8' - Pritisak Zrinjskog u ovim trenucima i bolja igra Plemića, ali je igra prekinuta zbog manje povrede štopera Željezničara Enesa Sipovića.

5' - Opasan napad Zrinjskog, Lendrić je šutirao, ali odbrana Željezničara blokira ovaj pokušaj.

3' - Prva prilika na meču za Željezničar. Ermin Zec je bio u dobroj poziciji, ali je šutirao preko gola.

1' - Počeo je derbi 14. kola Premijer lige BiH koji se igra na stadionu Pod Bijelim brijegom.

Trener Zrinjskog Hari Vukas odabrao je sljedeću startnu ekipu: Brkić, Barišić, Ibanez, Jakovljević, Gojković, Rustemović, Čirjak, Zlomislić, Rugašević, Kunić, Lendrić.

Za Željezničar igraju: Erić, Stevanović, Krpić, Zec, Stanić, Štilić, Alispahić, Sadiković, Bojo, Osmanković, Sipović.
Plavi se trenutno nalaze na drugoj poziciji tabele Premijer lige BiH sa 26 osvojenih bodova, dok je Zrinjski na šestoj poziciji sa 20 osvojenih bodova. Susret u Mostaru igra se s početkom u 14:30 sati.