28. kolo PL BiH
10

Zrinjski pobijedio Slobodu, trijumfi Radnika, Krupe i Zvijezde 09

(Foto: R. D./Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog, Radnika, Krupe i Zvijezde 09 upisali su pobjede u 28. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je u Mostaru dočekao Slobodu i zabilježio je trijumf minimalnim rezultatom 1:0.

Pogodak odluke Pod Bijelim brijegom postigao je Miloš Filipović u 37. minuti susreta na asistenciju Ivana Čurjurića. Plemići su ovom pobjedom ostali na četiri boda zaostatka za liderom Sarajevom.

Krupa je savladala Tuzla city također rezultatom 1:0 i na taj način pobjegla sa začelja tabele. Pogodak za tri boda postigao je Siniša Babić u 73. minuti meča.

Posljednje mjesto od ovog kola zauzima GOŠK. Gabeljani su kod kuće izgubili od Radnika iako su prvi stigli u vodstvo kada je u 40. minuti pogodio Šime Gržan. Preokret gostima iz Bijeljine donijeli su Maksimović iz penala u 44. i Irfan Hadžić u 82. minuti za konačnih 2:1.

Zvijezda 09 je razbila Čelik rezultatom 4:0. Pogotke za domaću ekipu postigli su Ermin Huseinbašić u 6. (penal) i 54., Fedor Predragović u 44. i Miljan Govedarica u 58. minuti susreta.