Sjajna igra
31

Zrinjski odradio "pola posla", Radnik ima veliko vodstvo protiv Spartaka

Ekipe Zrinjskog i Radnika igraju susrete 1. pretkola Evropske lige.

U Makedoniji, gdje Zrinjski gostuje kod Akademije Pandev, igrala se 12. minuta kada je Kadušić primio jednu loptu na desnoj strani, uputio je centaršut u kazneni prostor makedonske ekipe, a na pravom mjestu bio je Irfan Hadžić koji glavom pogađa za 0:1.

Ovo je prvi pogodak, a ujedno i debi za Hadžića u dresu Plemića, a on je prošle sezone igrao u dresu Radnika iz Bijeljine.

Već u 28. minuti, Zrinjski je postigao i drugi pogodak. Ovaj put strijelac pogotka nakon sjajnog kontranapada bio je Mandić, a asistenciju je upisao Hadžić.

U drugom poluvremenu, Zrinjski postiže i treći pogodak, a strijelac je bio Miljan Govedarica.

Drugi bh. predstavnik u Evropi, ekipa Radnika iz Bijeljine, također vodi u prvom susretu, a oni u Banjoj Luci vode protiv Spartaka iz Trnave nakon sjajnog pogotka koji je postigao Nedim Mekić.

U trećoj minuti drugog poluvremena, tačnije u 48. minuti, Radnik postiže i drugi pogodak. Ovaj put u listu strijelaca upisao se Đurić.

Oba susreta počela su u 19:00 sati.