Premijer liga BiH
40

Zrinjski nesvakidašnjim golom Filipovića savladao Slobodu u Tuzli

(Foto: Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog pobijedili su na stadionu Tušanj u okviru prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine domaću ekipu Slobode minimalnim rezultatom 1:0.

Nakon nešto lošijeg početka utakmice, prvi udarac na gol viđen je u 14. minuti kada je Todorović šutirao, a dobro postavljeni Vukliš odbranio.

Prvaci BiH su u vodstvo stigli nakon pola sata igre. Filipović je pokušao centrirati, Vukliš je loše reagovao, a lopta je od stative ušla u mrežu za hladan tuš u Tuzli.

Ujedno je 0:1 bio i rezultat prvog poluvremena.

Sloboda je i u nastavku pružila skroman nogomet, a tek su pola sata prije kraja meča prvi put uputili šut u okvir gola, ali bez problema za Brkića.

Tuzlaci su jalovo napadali i do kraja meča pa promjene rezultata iz 31. minute više nije bilo.

Zrinjski je tako odbranu naslova počeo s važna tri boda te ujedno napravio dobru uvertiru za prvu utakmicu drugog pretkola Evropske lige protiv Vallette s Malte. Taj meč je na rasporedu u četvrtak u Mostaru s početkom od 19:00 sati.