Kvalifikacije za EL
74

Zrinjski na pragu eliminacije, Ludogorec na Pecari vodi s 1:0

Nogometaši Zrinjskog na korak su od ispadanja iz kvalifikacija za Evropsku ligu budući da nakon prvih 45 minuta igre na stadionu Pecara u Širokom Brijegu gube s 1:0 od bugarskog Ludogoreca.

Istim rezultatom okončan je i prvi meč odigran u Bugarskoj prije sedam dana.

Strijelac za sada jedinog gola bio je Keseru u 24. minuti, kada se nakon njegovog šuta lopta odbila od Jakovljevića te odbila u mrežu Plemića.

Zrinjski je imao prvu šansu na utakmici već u prvoj minuti kada je Bilbija šutirao preko gola, dok je Keseru i ranije mogao zatresti mrežu Mostaraca, ali je bio neprecizan.

Bugari su dvije minute prije odlaska na odmor imali još jednu veliku priliku, ali je Soldo fantastično odbranio udarac Misidjana.

Zrinjskom predstoji još 45 minuta igre da postignu tri gola kvalitetnim Bugarima kako bi prošli u naredno pretkolo Evropske lige.