Evropska liga
39

Zrinjski i Utrecht igraju produžetke, Plemići na korak do senzacije

Nogometaši Zrinjskog i Utrechta večeras će na stadionu Pod Bijelim brijegom u Mostaru igraju produžetke kako bi na kraju dobili ekipu koja će se plasirati u treće pretkolo Evropske lige.

Naime, nakon što je prvi meč odigran u Holandiji okončan rezultatom 1:1, identičan rezultat viđen je i u večerašnjem revanšu drugog pretkola.

Utrecht je u vodstvo doveo Gustafson u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena nakon nevjerovatne greške golmana Brkića.

Međutim, sredinom drugog poluvremena Hadžić je izjednačio na asistenciju Mandića za "eksploziju" na punim tribinama mostarskog stadiona, a 1:1 je bio i rezultat nakon posljednjeg sudijskog zvižduka u regularnom dijelu utakmice.

Zrinjski je tako došao nadomak senzacije protiv favorizovanog protivnika, a za prolazak u narednu rundu potrebno je da budu bolji u produžecima ili eventualno kasnije penalima.