0

Zrinjski i Široki Brijeg eliminirani iz Kupa UEFA

FENA
Bosanskohercegovački predstavnici Zrinjski i Široki Brijeg nisu se uspjeli plasirati u 1. kolo nogometnog Kupa UEFA.

Iako su imali povoljan rezultat iz prvog susreta 0:0, nogometaši Zrinjskog u revanš utakmici 2. pretkola u četvrtak su pod Bijelim brijegom neočekivano poraženi od makedonskog Rabotničkog sa 1:2 (1:1). Strijelci za goste bili su Milosavljević u 33. i Gligorov u 90. minuti, dok je gol za Zrinjski postigao Ivanković u 36. minuti. Mostarci su susret završili sa devet igrača, nakon što je u 40. minuiti zbog udaranja protivnika isključen Joldić, te Landeka, zbog drugog žutog karona15. minuta prije kraja utakmice.

Drugi bh. predstavnik Široki Brijeg u Tel Avivu je poražen od izraelskog Hapoela sa 0:3 (0:1), golovima Asulina u 42., Badira u 53., i Natcha u 75. minuti. Širokobiriježani su se praktično oprosliti od ovog takmičenja već nakon prvog susreta u kojem se na domaćem terenu prije 14 dana poraženi identičinim rezultatom.

Rezultati:

Mostar: Zrinjski - Rabotnički 1:2 (1:1) - prvi susret 0:0 Tel Aviv: Hapoel - Široki Brijeg 3:0 (1:0) - prvi susret 3:0