Osmina finala
11

Zrinjski i Borac se plasirali u četvrtfinale Kupa BiH

(Foto: R. D./Klix.ba)
Nogometaši Zrinjskog i Borca su se pridružili Sarajevu, Slogi (Gornje Crnjelovo), TOŠK-u, Klisu i Zvijezdi (Gradačac) u četvrtfinalu Kupa BiH.

Zanimljivo, i Mostarci i Banalučani su među osam najboljih prošli nakon penala.

Zrinjski je dočekao Krupu, a nakon 9 minuta rezultat je glasio 1:1. Pogoci su pali u drugom poluvremenu. Zrinjski je poveo pogotkom Laštre nakon centaršuta Bekrića, no ubrzo je golman Soldo zbog prekršaja van kaznenog prostora dobio crveni karton. Gosti su iz tog prekida stigli do izjednačenja, a majstorski pogodak je postigao Puzigaća.

Ipak, Puzigaća je bio tragičar i promašio je odlučujući penal, te je Zrinjski prošao rezultatom 4:2.

Borac i bijeljinski Radnik su u Banjoj Luci odigrali susret bez pogodaka, a Borac je nakon izvođenja penala bio bolji rezultatom 5:4.

Posljednjeg učesnika četvrtfinala dobit ćemo za nešto više od sat vremena nakon što se završi duel na Tušnju između Slobode i Širokog Brijega.

Osmina finala Kupa BiH:

Rudar Kakanj - Sarajevo 0:0* Mladost Kikači - Sloga Gornje Crnjelovo 2:2* (Avdibašić x2 - Komarčević x2) Rudar Prijedor - Klis 2:2* (Pekija x2 - Šimunović x2) TOŠK - GOŠK 4:0 (Nuhanović, Kalesić, Dizdarević, Hasić) Zvijezda Gradačac - Zvijezda 09 2:0 (Popović, Jusufbašić) Zrinjski - Krupa *1:1 (Laštro - Puzigaća) Borac - Radnik Bijeljina *0:0 Sloboda - Široki Brijeg (susret u toku)