Premijer liga BiH
17

Zrinjski bez problema savladao GOŠK i ostao sam na vrhu tabele

(Foto: R. D./Klix.ba)
Zrinjski je večeras u Mostaru bez problema savladao GOŠK rezultatom 3:1 u drugom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je poveo na samom otvaranju susreta. U 14. minuti Rustemović je pogodio.

Samo pet minuta kasnije na semaforu je stajalo 2:0. Nakon sjajnog prodora Kadušić je asistirao Filipoviću koji sigurno pogađa i udvostručuje prednost Plemića.

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine je nastavio sa napadima i nakon vodstva od dva pogotka razlike, a u 55. minuti u strijelce se upisao i Aćimović za 3:0.

Pobjeda Plemića je mogla biti i mnogo ubjedljivija, no golman GOŠK-a Kozić je u nekoliko navrata spašavao čiste zicere.

Počasni pogodak za goste postigao je Kulović u 78. minuti susreta.

Zrinjski je ovom pobjedom ostao jedina ekipa sa dvije pobjede iz isto toliko kola i nalazi se usamljen na prvom mjestu premijerligaške tabele, dok je GOŠK jedina ekipa bez ijednog boda.