Kvalifikacije za SP
10

Ženska bh. reprezentacija uvjerljivo poražena u Engleskoj

Ženska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Wallsalu u 2. kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2019. poražena od Engleske s rezultatom 0:4.

Domaći sastav je do prednosti došao u 19. minuti kada je Parris prošla po desnoj strani, ubacila loptu na peterac gdje je Carter proslijeđuje do Houghton, koja glavom pogađa mrežu Almine Hodžić.

Već na otvaranju drugog poluvremena Engleska udvostručuje prednost. Duggan je centrirala sa lijeve strane, a najviša u skoku je Parris, koja sa peterca pogađa za 2:0.

Houghton je u 54. minuti izvela slobodan udarac sa 17 metara i pogodila donji desni ugao bh. gola za 3:0.

Kirby sedam minuta prije kraja meča postiže četvrti gol za Englesku iz jedanaesterca kojem je prethodio prekršaj Aide Hadžić nad Danielle Carter u kaznenom prostoru bh. tima.

Bh. tim kvalifikacije nastavlja u utorak kada u Trening centru NSBiH u Zenici dočekuje Vels.