Ruska Premierliga
0

Zenitovi navijači petardama prekinuli susret

Utakmica 16. kola ruske nogometne Premierlige između moskovskog Dinama i Zenita iz St. Peterburga prekinuta je u 37. minuti zbog "divljanja" gostujućih navijača.

Dinamo je u Moskvi poveo pogotkom Vladimira Granata u 27. minuti s bijele tačke, a svega 10 minuta kasnije "autogol" su svojim nogometašima zabili "navijači" Zenita. Naime, očito nezadovoljni rezultatom utakmice počeli su paliti i bacati petarde na teren, a jedna od njih eksplodirala je u blizini glave Dinamova golmana Antona Šunina.

Nakon kratke konzultacije s delegatom utakmice i svojim pomoćnicima, glavni sudac utakmice Aleksej Nikolajev odlučio je isti prekinuti bez mogućnosti nastavka.

Susret će vjerojatno biti registriran pobjedom Dinama 3-0, a kakva kazna očekuje klub iz St. Peterburga tek treba vidjeti.