Desetodnevne pripreme u Hrvatskoj
0

Zenički Čelik u Puli savladao Istru 2:1

FENA
Nogometaši Čelika danas su u trećoj kontrolnoj utakmici odigranoj u okviru desetotnevnih priprema na Jadranu, u Puli, rezultatom 2:1 savladali nižerazrednu Istru.

Golove za Čelik postigli su Anid Travančić u 5. i Armin Arnaut u 61. minuti.

Šef stručnog štaba zeničkog premijerligaša Elvedin Beganović, u ovoj utakmici priliku je dao igračima koji su u proteklom periodu imali manju minutažu.

Čelik je utakmicu počeo u sastavu: Lović, Huseinspahić, Mrguda, Jusić, Horić, Imamović, Martinović, Stupar, Arnaut i Dilaver, dok su u 2. poluvremenu još igrali Kapetan i Isaković.

U prve dvije pripremne utakmice igrane u Rovinju, Čelik je pobijedio - 1:0 mađarski Szolnok i igrao neriješeno - 2:2 sa slovenskom HIT Goricom.

Narednu provjeru Zeničani imaju već sutra (srijeda) kada će od 15 sati u Umagu igrati protiv litvanskog Žalgirisa.