0

Željo u prijateljskom meču savladao Brasov 1:0, pogodio Nermin Jamak

FK Željezničar savladao je danas u Sloveniji, u prijateljskom meču, ekipu Brasova rezultatom 1:0. Jedini pogodak postigao je Nermin Jamak.

Izabranici Amara Osima igrali su dobro u prvom poluvremenu, ali su mreže ostale netaknute. Ipak, rumunski prvoligaš nije izdržao pritisak u drugom dijelu pa je sredinom drugog poluvremena prvak BiH poveo golom Jamaka.

Strateg Plavih pružio je priliku u ovom okršaju i nekim mladim igračima. Narednu utakmicu tim sa Grbavice imat će u srijedu protiv mađarskog Kaposvara.

Utakmica protiv slovenskog Aluminija igrat će se 6. jula, a dva dana nakon toga na rasporedu je utakmica protiv viceprvaka Ukrajine, Metalista.

Zadnji kontrolni susret Željezničar će igrati 10. jula protiv bihaćkog Jedinstva. Prvi susret Lige prvaka protiv Viktorije Plzen igrat će se 16. jula u Češkoj.