Sa priprema u Međugorju
337

Željo savladao Široki Brijeg i Grude u prijateljskim dvobojima

Piše: E. I.
Željezničar, aktuelni prvak BiH u nogometu odigrao je danas dvije priajteljske utakmice u Međugorju na dva terena. Tim sa Pecare je savladan sa 2:0, dok su izabranici Amara Osima pobijedili Grude rezultatom 3:0.

Udarna postava Željezničara je u prvih 45 minuta odmjerila snage sa Širokim Brijegom, dok su rezerve igrali protiv Gruda. Protiv Širokog su nastupali: Antolović, Kerla, Bogičević, Čolić, Kvesić - Zolotić, Svraka, Selimović, Adilović, Bešlija, Zeba.

Prvo poluvrijeme završeno je bez golova. Na drugom terenu Plavi su na poluvremenu vodili 1:0 golom Brkovića koji je stigao kao prinova iz Veleža.

Na odmoru je dogovoreno da nogometaši Željezničara zamijene suparnike. Zeba i Bešlija su u nastavku postigli pogotke protiv Gruda, tako da je ovaj meč završen rezultatom 3:0.

Na drugom terenu je ponovo poentirao Brković za 1:0, dok je konačnih 2:0, protiv tima sa Pecare, postavio Ćolić.