Provjera pred "Hapoel"
0

"Željo" pobijedio "Cibaliju" 4-1

Piše: E. Isanović
U posljednjoj provjeri pred utakmice pretkola Lige prvaka tim sa Grbavice je u prijateljskom dvoboju savladao "Cibaliju" iz Vinkovaca rezultatom 4-1.

Izabranike Amara Osima u vodstvo je već u 13. minuti doveo Ćulum na asistenciju Bešlije. Deset minuta kasnije na 2-0 povećava Mešić. Iz kornera je odlično ubacio Zajko Zeba.

Isti igrač asistirao je, također iz kornera, i Saviću u 37. minutu kada je matirao čuvara mreže gostiju iz Vinkovaca. Prvi dio utakmice završen je rezultatom 3-0.

Sredinom drugog poluvremena rezultat je na 4-0 povećao Zeba na sajajno proigravanje Višće. "Cibalija" je do kraja meča uspjeli smanjiti rezultat na 4-1 nakon greške golmana domaćih Ibrahima Šehića kojem je lopta prešla preko noge i završila u mreži.

Za kraj treba istaći da je na Grbavici bilo prisutno između četiri i pet hiljada gledalaca.