Pobjeda Plavih
44

Željezničar ubjedljivo pobijedio Igman u prijateljskoj utakmici

Nogometaši Željezničara su u okviru pripremne utakmice savladali Igman iz Konjica rezultatom 4:0.

U 12. minuti je Plavi su poveli. Dubinsku loptu je najbolje iskoristio Krpić koji je glavom lobovao golmana Igmana. U 22. minuti Zec iskosa šutira, lopta odlazi malo pored gola. Lijepa akcija Željezničara viđena je u 29. minuti kada je iskosa Ramović izašao pred gol, ali je šutirao iznad prečke.

U 34. minuti Rodrigo dobro hvata poluvolej, ali Fejzić paradom brani njegov pokušaj. Na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 1:0.

Plavi su povisili u 64. minuti. Lijepu akciju je u završnici u gol pretvorio Dacić. Samo nekoliko minuta kasnije bilo je 3:0, a pogodio je Klepač.

Odličnih nekoliko minuta je potvrdio i četvri gol kada je na ubačaj Stevanovića pogodio Žerić. Do kraja se rezultat nije mijenjao.