Kup BiH
67

Željezničar u drugom poluvremenu razbio Goražde, Bojo se oporavio i odmah pogodio

(Foto: T. S./Klix.ba)
Ekipa Željezničara sigurnom pobjedom protiv Goražda rezultatom 3:0 plasirala se u četvrtfinale Kupa BiH.
Nakon prvih 45 minuta utakmice na Grbavici nije bilo pogodaka, a tek u finišu je Željezničar imao dvije dobre prilike da dođe do vodstva.

U nastavku je tim Amara Osima zaigrao puno bolje, a plod takve igre došao je u 67. minuti kada oporavljeni Petar Bojo pogađa za 1:0 i donosi vodstvo Plavima.

Samo pet minuta nakon toga, Vrhovac je povisio na 2:0 i svom timu donio sigurnu prednost, da bi konačnih 3:0 postavio Juričić s bijele tačke u 77. minuti.

Do kraja meča Plavi su mogli postići i još neki gol, ali nisu bili precizni pa je meč završio sigurnom pobjedom od 3:0.

Željezničar - Goražde 3:0 (Bojo, Vrhovac, Juričić)