Derbi 2. kola BHT Premijer lige
0

FOTO+VIDEO / Željezničar slavio nad Borcem na Grbavici

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U derbiju 2. kola BHT Premijer lige između Željezničara i Borca slavila je domaća ekipa rezultatom 1:0.

Na Grbavici se igrala otvorena igra. Obje ekipe su imale svoje prilike, a nešto više inicijative bilo je na strani Željezničara. Plavi dolaze u vodstvo u 29. minuti golom Muamera Svrake, koji će sasvim sigurno biti predmet rasprava.

Svraka je dobro šutirao, a lopta se odbila od prečku na gol-liniju što je izazvalo nedoumice da li je prešla liniju, međutim rezultat je promijenjen. Pet minuta do odmora na Grbavici, Željezničar je bio bolji u svakom pogledu, a Borac tražio priliku iz kontre.

U nastavku meča slična situacija na terenu. Iako je u 50. minuti ostao s igračem manje, Željezničar je kontrolisao meč. Zbog odgurivanja jednog igrača Borca, crveni karton je zaradio Jamak.

Svraka je u 53. minuti još jednom pokušao iznenaditi Avdukića, ali je golman Borca siguran. Timovi su su od 76. minute brojčano izjednačili. Nakon faula na Adilovićem, Raspudić je isključen.

Do kraja su obje ekipe imale nekoliko poluprilika, ali do promjene rezultata nije došlo.