227

Željezničar savladao austrijski Kapfenberg i na lijep način najavio ljeto u Evropi

S. G.
(Foto: I. Š./Klix.ba)
Nogometaši Željezničara danas su na svojoj Grbavici pred nekoliko hiljada navijača savladali austrijskog drugoligaša Kapfenberg rezultatom 2:0.

Bila je ovo ujedno i posljednja utakmica za sarajevske Plave uoči evropskih izazova koji ih očekuju ovog ljeta.

Trener Nermin Bašić testirao je sve igrače koje ima na raspolaganju, a ova pobjeda će sasvim sigurno njegovom timu dati vjetar u leđa pred nadolazeće izazove.

Počelo je otvoreno sa obje strane. Željezničar je prvi zaprijetio već u četvrtoj minuti i to u dva navrata preko Rustemovića, ali su gosti sačuvali svoju mrežu.

Austrijanci malo nakon uzvraćaju preko Miškovića, no bez uspjeha. Minutu nakon toga Plavi su poveli.

Nakon velike gužve pred golom gostiju Amoah zakucava loptu u mrežu za erupciju oduševljenja na stadionu Grbavica.

Do kraja prvog dijela Plavi su opasnim udarcima Drlje i Mekića ozbiljno zaprijetili, ali mreža je ostala netaknuta.

U nastavku je viđeno dosta izmjena, treneri su vršili česte promjene formacija, a Željezničar je i u tim uslovima igre bio bolji protivnik.

Do kraja meča još jedan gol za potvrdu trijumfa Plavih pet minuta prije kraja postigao je igrač koji je na probi i koji bi trebao potpisati ugovor, a riječ je o Nikoli Turunjaninu.

Željezničar će za tačno osam dana (13. juli) na svom stadionu dočekati bjeloruski Dinamo Minsk. Uzvrat se igra u azerbejdžanskom Bakuu sedam dana kasnije, odnosno 20. jula.

Ovu je utakmicu Željezničar počeo u sastavu: Mulalić, Cocalić, Jašarević, Kosorić, Rustemović, Štilić, Amoah, Galić, Krpić, Drljo, Mekić.