Prijateljska utakmica
143

Željezničar razbio Sutjesku (9:0), zimsko pojačanje postiglo dva pogotka

Beganović postigao dva gola (Foto: FK Željezničar)
Nogometaši Željezničara pobijedili su danas na Gradskom stadionu u Konjicu u prijateljskoj utakmici ekipu Sutjeske iz Foče rezultatom 9:0.
Plavi su poveli već u drugoj minuti kada je na asistenciju Galića pogodio Križevac. Nakon pola sata igre Amoah je povisio vodstvo, a dvije minute kasnije bilo je 3:0.

Štilić je lucidno propustio za Željino zimsko pojačanje Drlju koji iskosa lijepo pogađa. Ujedno je 3:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Nakon stative Križevca u 47. minuti, raspoloženi Drljo je pogodio mrežu Sutjeske, a u 58. je Beganović pogodio za vodstvo Želje od 5:0.

Za šesti gol pobrinuo se Šehić koji je oštro ubacio, a defanzivac Sutjeske ubacio loptu u svoj gol, a potom odlični Beganović sjajnim golom postiže Željin sedmi gol.

Preostala dva gola postigli su Santos i Haračić.