Premijer liga BiH
417

Željezničar protutnjao Tuzlom i preuzeo lidersku poziciju na tabeli

(Foto: A. K./Klix.ba)
Ekipa Željezničara upisala je ubjedljivu pobjedu u meču 16. kola Premijer lige BiH protiv Slobode na Tušnju rezultatom 4:0.

Plavi su u vodstvo stigli u 15. minuti kada je Kemal Osmanković lijepo petom pogodio za vodstvo svog tima, a to je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. Željo je do poluvremena imao još nekoliko dobrih prilika, ali Ramović i Krpić nisu uspjeli postići gol. Vrijedi izdvojiti i pokušaj Štilića iz slobodnog udarca koji je pogodio prečku.

Najljepši trenutak utakmice desio se u 51. minuti. Štilić je predriblao nekoliko igrača Slobode, a onda fantastičnim lob udarcem matirao golmana domaćih za vodstvo svog tima od 2:0.

Treći gol za Željezničar postigao je Sulejman Krpić u 77. minuti, a tačku na ovaj meč stavio je Dženan Zajmović u 89. minuti kada je postavio konačnih 4:0.

Željezničar je ovom pobjedom preuzeo lidersku poziciju na tabeli sa 31 osvojenim bodom, koliko ima i Sarajevo, ali su Plavi prvi zbog bolje gol-razlike.

Tok utakmice

89' - Goooooool! Dženan Zajmović stavlja tačku na ovaj meč nakon što je lijepo krunisao kontranapad gostiju. Potop Slobode na Tušnju.

86' - Sami finiš utakmice na Tušnju, Željezničar bez problema privodi meč kraju.

77'- Goooooool! Sulejman Krpić na asistenciju Semira Štilića postiže treći gol za Željezničar i donosi pobjedu i lidersku poziciju gostima iz Sarajeva.

75' - Željezničar sigurno čuva stečenu prednost. U igri je Zajmović umjesto Mujezinovića.

69' - Dobra prilika za Livančića, ali šutira pored gola.

63' - Dobra prilika za Slobodu, Mujagić je šutirao, ali lopta odlazi pored gola.

Pogledajte majstoriju Semira Štilića i jedan od najljepših pogodaka ove sezone.

62' - Željezničar mirno kontroliše stečenu prednost.

Završen je meč u Mostaru između Zrinjskog i Tuzla Cityja, a Plemići su slavili rezultatom 4:0.

57' - Jusić je šutirao nakon kornera, ali udarac ide preko gola.

55' - Željezničar puno bolji u ovim trenucima, Plavi lagano dolaze do gola Tuzlaka.

51' - Gooooool! Kakav pogodak Semira Štilića za vodstvo Željezničara od 2:0, ovo je jedan od najljepših pogodaka u karijeri ovog veznog igrača Plavih.

Štilić je predriblao nekoliko igrača Slobode, a onda fantastičnim lob udarcem pogodio gol Tuzlaka za vodstvo svoje ekipe od 2:0. Remek djelo.

48' - Bekić šutira iz velike udaljenosti, Erić nesiguran i izbija loptu u korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Tušnju.

Kraj prvog poluvremena

41' - Nova velika prilika za Željezničar, prvo je šutirao Ramović, a nakon toga Krpić. Ipak, bez promjene rezultata.

36' - Udarac Sadikovića s distance, ali brani golman Slobode.

34' - Varnice na terenu, Ivetić i Krpić su imali manji duel, ali je sve brzo završeno.

32' - Sloboda opet prijeti, ali Amer Bekić kasni na centaršut Pršeša.

31' - Nova prilika, ovaj put za Slobodu, ali udarac odlazi malo pored gola Željezničara.

30' - Prvi žuti karton, dobija ga štoper Željezničara Enes Sipović.

Pogledajte pogodak Željezničara

28' - Nova velika prilika za Željezničar. Ramović je šutirao, golman Slobode brani, lopta se odbila do Krpića koji je imao prazan gol, ali je pogodio jednog domaćeg igrača na liniji.

26' - Velika prilika za Željezničar. Štilić je šutirao iz slobodnog udarca s nekih 25 metara, a njegov prekrasan pogodak spriječila je prečka.

21' - Almir Bekić šutira s distance, Erić opet siguran.

20' - Igra se opet na sredini terena i bez većih prilika.

17' - Sloboda je odmah pokušala doći do poravnanja, Beganović je šutirao, ali lopta odlazi pored gola.

15' - Goooooooool! Željezničar vodi rezultatom 1:0, strijelac je Osmanković koji je sjajno petom pogodio iz jedne gužve.

12' - Štilić se oslobodio svojih čuvara i šutirao s nekih 16 metara metara, ali lopta odlazi malo preko gola. Prva prilika za Željezničar.

10' - Prvi udarac prema golu Željezničara, Hodžić je šutirao, ali Erić bez problema hvata loptu.

5' - Za sada bez prilika na obje strane, igra se većinom na sredini terena.

1' - Počeo je meč na Tušnju.

Prije početka meča, Mehmed Alispahić, Sulejman Krpić i Filip Erić dobili su zahvalnice ispred FK Sloboda za doprinost koji su dali u dresu ekipe iz Tuzle.

Glavni sudija meča je Dragan Petrović iz Banje Luke.

Sastav Slobode: Lakić, Beganović, Jusić, Hodžić, Salihović, Pršeš, Bekrić, Am. Bekić, Ivetić, Livančić i Al. Bekić.

Za Željezničar igraju: Erić, Stevanović, Pavić, Krpić, Mujezinović, Ramović, Štilić, Alispahić, Sadiković, Osmanković i Sipović.

Željezničar se trenutno nalazi na drugom mjestu Premijer lige BiH sa 29 osvojenih bodova, tri manje od Sarajeva i pobjedom protiv Slobode ekipa Amara Osima bi preuzela lidersku poziciju. S druge strane, Sloboda je na 10. mjestu sa 15 osvojenih bodova i ima tri boda više od Mladosti koja je u zoni ispadanja.