2:1 na Grbavici
247

Željezničar preokrenuo rezultat sa igračem više: Veselinović i Zec matirali Velića

Nogometaši Željezničara stigli su do preokreta na Grbavici u duelu protiv Mladosti.

Gosti iz Doboja kod Kaknja su poveli u 29. minuti kada je Guzina pogodio za 1:0, ali samo nekoliko minuta kasnije Welbeck je dobio dva žuta kartona u razmaku od 30-ak sekundi i Mladost je ostala sa igračem manje.

Iako je golman Mladosti Velić sjajno branio tokom čitavog susreta, kapitulirao je prvi put u 57. minuti.

Stevanović se izborio za loptu na desnoj strani, dodao do Ramovića koji ubacuje loptu na drugu stativu, a Veselinović atraktivno glavom u padu pogađa za 1:1.

Dvanaest minuta kasnije Velić je drugi put morao po loptu u svoju mrežu, a pogodak je postigao rezervista Ermin Zec.

Zec je u svom prvom nastupu za Plave pogodio nakon samo nekoliko minuta u igri, a dobio je žuti karton zbog toga što je tokom proslave pogotka skinuo dres.