Ubjedljiv trijumf
186

Željezničar postigao 12 pogodaka u duelu protiv Famosa

E. B.
Nogometaši Željezničara savladali su Famos u susretu za treće mjesto Memorijalnog turnira “Četvrta viteška” u Hrasnici ubjedljivim rezultatom 12:0.

Već nakon 15 minuta Željo je vodio sa 2:0 pogocima Asima Zeca. U 17. minuti Dženan Zajmović je pogodio za 3:0, a do kraja poluvremena postignuta su još četiri pogotka. Strijelci su bili Sinan Ramović koji je pogodio dva puta, a Zajmović i Zec su dodali po još jedan pogodak.

U drugom poluvremenu Plavi nisu stali, te su pogađali Sedad Subašić, Amar Mehić, Nedim Aljić i Muhamed Salanović za konačnih 12:0.

Za Željezničar su utakmicu počeli Kjosevski, Stevanović, Žerić, Sipović, E. Šehić, Mehić, Hajdarević, Ramović, A. Zec, Subašić i Zajmović, a još su igrali Aljić i Salanović.