Pripreme u Turskoj
59

Željezničar pobijedio Vorsklu golovima Ramovića i Osmankovića

Željezničar je danas u Turskoj u okviru priprema za nastavak sezone odigrao prijateljsku utakmicu protiv ukrajinske ekipe Vorskla Poltava te je pobijedio rezultatom 2:0.

Trener Plavih Amar Osim je od prve minute susreta na teren poslao Kjosevskog, Stevanovića, Rodina, Osmankovića, Pavića, Hajdarevića, Žerića, Asima Zeca, Ramovića, Veselinovića i Krpića.

Željezničar je bio bolji protivnik u prvom poluvremenu, a to je golom krunisao Ramović u 45. minuti. S minimalnom prednošću su Plavi otišli na odmor.

Za Želju su u drugom poluvremenu zaigrali Fejzić, Stanić, Sipović, Osmanković, Bajić, Šabanadžović, Hajdarević, Klepač, Mujezinović, Veselinović i Zajmović.

U 62. minuti susreta je Željezničar udvostručio prednost, a strijelac je bio Osmanković. Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao, ostalo je 2:0 za Plave.