Prijateljski meč
40

Željezničar nakon preokreta savladao Croatiju, sjajan gol Crnova

(Foto: FK Željezničar)
Nogometaši Željezničara su u okviru pripremne utakmice savladali Croatiju Zmijavce s rezultatom 3:1.

Željo je meč počeo u sastavu: Kjosevski – Stevanović, Bogičević, Graovac, Mehremić – Blagojević, Šabanadžović – Zakarić, Ramović, Zec – Ubiparip.

Zmijavci su u drugoj minuti poveli kada je sjajnu kontru završio Stipić. U 12. minuti su Plavi poravnali. Ubiparip je sjajno proigrao Zeca koji rutinski matira golmana protivnika i na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 1:1.

Plavi su drugo poluvrijeme počeli u sastavu: Ćeman – Kurtović, Ćubara, Osmanković, Mehremić – Hajdarević, Zeba – Žerić, Kajkut, Crnov – Zajmović.

Mujagić je u 68. minuti zamijenio Zajmovića te u svom prvom napadu sjajno pronalazi Žerića, čiji volej završava u korneru. Nakon kornera je Željo poveo. Žerić je ubacio, a Kajkut glavom pogodio.

U posljednjoj minuti bilo je 3:1. Sjajan gol iskosa je postigao Ivan Crnov i nakon tog pogotka sudija je odsvirao kraj susreta.