Sigurnih 3:1
6

Željezničar nakon Neuma pobijedio i Čapljinu

Ekipa Željezničara pobijedila je Čapljinu u drugom prijateljskom meču u 2021. godini, a konačan rezultat na kraju je bio 3:1 za Plave.
Od početka meča tim Amara Osima je bio bolji tim na terenu, a do vodstva u prvom poluvremenu dolaze nakon što je Ermin Zec pogodio za 1:0. Ranije je Zec imao još jednu šansu, ali je glavom pogodio stativu.

U drugom poluvremenu Mujezinović je pogodio za 2:0, dok je treći gol postigao Subašić s bijele tačke. Čapljina je do kraja uspjela postići utješni gol preko Macea, a treba reći i to da je golman Plavih Muftić odbranio penal ovom igraču ubrzo nakon toga.

Treba reći i to da je sredinom drugog poluvremena Osim izmijenio veliki broj igrača koji su igrali od prve minute te da je šansu za igru pružio nekim mlađim nogometašima.

Željezničar je prvu polusezonu završio na drugom mjestu na tabeli s devet bodova manje od Sarajeva, a upravo će protiv gradskog rivala na svojoj Grbavici igrati prvi meč u slavljeničkoj 2021. godini.