Generalka za prvenstvo
22

Željezničar i Zrinjski remizirali u Međugorju, meč obilježila isključenja

Detalj su utakmice (Foto: FK Željezničar)
Nogometaši Željezničara i Zrinjskog odigrali su u Međugorju neriješeno bez pogodaka u utakmici koja je trenerima obje ekipe poslužila kao generalna proba pred nastavak sezone u Premijer ligi BiH.
U prvom poluvremenu Zrinjski je imao nešto veću inicijativu, a u 18. minuti im je poništen pogodak zbog ofsajda.

I Plavi su u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili, a najbliži pogotku bili su u 32. minuti kada je Lendrić pogodio stativu.

Na kraju prvog poluvremena uslijedile su varnice na terenu nakon kojih su Bilbija i Alispahić dobili crvene kartone.

U nastavku su treneri Amar Osim i Mladen Žižović izmijenili dosta igrača, a ponovo je Zrinjski bio bolja ekipa na terenu. Pola sata prije kraja meča su mogli i do gola kada je veliku šansu propustio Asim Zec, koji je upravo ove zime došao iz Želje. Do kraja meča nije bilo promjena pa je ostalo 0:0.

Željezničar će prvu zvaničnu utakmicu u 2020. godini odigrati u narednu subotu u Bijeljini protiv Radnika, dok Zrinjski gostuje Čeliku u nedjelju.