Premijer liga BiH
336

Željezničar golovima Zebe i Zakarića odnio sva tri boda iz Bijeljine

(Foto: Armin Herić, fkzeljeznicar.ba)
Nogometaši Željezničara pobijedili su u Bijeljini u okviru 7. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Radnika rezultatom 2:0.

Plavi su u vodstvo došli već u 12. minuti kada je Zeba pogodio s bijele tačke.

Prethodno je Kajkut srušen u duelu s Blaićem, a domaći su negodovali smatrajući da je penal neopravdano dosuđen.

Uslijedio je loš period utakmice, a nova sporna situacija dogodila se u 36. minuti kada je Zakarić pao u kaznenom prostoru, ali je sudija Grbić pokazao da se igra nastavi.

Minut prije odlaska na odmor Zakarić je udvostručio prednost Plavih nakon sjajne akcije Zebe i Beganovića.

Koliko je Radnik bio bezopasan u prvom poluvremenu odaje i podatak da niti jednom nisu šutali ka gola gostiju iz Sarajeva.

Domaći su u nastavku u nekoliko navrata tražili penal, dok je Beganović u 71. minuti dobio drugi žuti karton pa je Željo do kraja meča igrao s igrače manje.

Krenuo je Radnik u totalnu ofanzivu, ali nisu uspjeli krunisati nadmoć protiv Željine odbrane na čelu s odličnim golmanom Kjosevskim.

Najbliži golu bio je Beširević kada je iz teške pozicije pogodio stativu.

Željezničar je s novom pobjedom ostao na drugom mjestu s dva boda zaostatka za liderom Zrinjskim, dok je Radnik na sedmoj poziciji.