525

Željezničar golovima Zakarića i Lendrića pobijedio Radnik

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
Fudbaleri Željezničara savladali su na Grbavici u okviru 22. kola Premijer lige BiH ekipu Radnika s uvjerljivih 2:0.

Plavi su imali terensku inicijativu u prvom poluvremenu, a odlične šanse promašili su Miroslav Stevanović i Marković.

Ipak, Željo je prije odlaska na odmor došao u prednost.

Stevanović je probio po desnoj strani i uputio pas u šesnaesterac, Zeba majstorski propustio loptu, a onda je Zakarić zakucao u mrežu za slavlje domaćih navijača.

U nastavku utakmice Radnik se otvorio, ali gosti iz Bijeljini nisu mogli do izjednačenja.

S druge strane, Lendrić je u sudijskom vremenu udvostručio prednost na asistenciju Stanića i tako postavio konačni rezultat utakmice na radost brojnih navijača koji su i danas napravili sjajnu atmosferu.

Željezničar je s novom pobjedom prestigao Sarajevo na tabeli i sada je drugoplasirana ekipa Premijer lige BiH s bodom manje od lidera Zrinjskog. Radnik je ostao na četvrtom mjestu.