Pobjeda Plavih
394

Željezničar golom Zeca slavio u Banjoj Luci i probio se na drugo mjesto Premijer lige BiH

(Foto: Armin Herić, fkzeljeznicar.ba)
Nogometaši Željezničara pobijedili su Banjoj Luci u okviru 15. kola Premijer lige BiH ekipu Borca minimalnim rezultatom 1:0.

U prvom poluvremenu viđena je izuzetno skromna nogometna predstava s dosta pogrešnih dodavanja sa obje strane.

Igrači su pravili dosta grešaka, a veliki broj prekida je uticao na to da ni Borac ni Željezničar nisu stvorili neku ozbiljniju šansu za postizanje gola.

Gotovo identično bilo je i u nastavku meča sve do 72. minute kada su Plavi došli u vodstvo.

Defanzivac Borca Radulović je loše reagovao i okliznuo se, Zec je prihvatio loptu i zakucao u mrežu za vodstvo 0:1.

Ekipa Admira Adžema iskusno je utakmicu privela kraju i stigla do veoma važna tri boda uoči narednog kola u kojem na Grbavici u gradskom derbiju dočekuju Sarajevo.

S desetom pobjedom u sezoni Željezničar se probio na drugo mjesto Premijer lige s dva boda zaostatka u odnosu na lidera Široki Brijeg.

S druge strane, Borac je upisao i sedmi poraz te se zadržao na sedmoj poziciji.