Minimalan trijumf
23

Željezničar golom Mekića pobijedio Bratstvo u pripremnoj utakmici

K. H.
Nogometaši Željezničara pobijedili su Bratstvo u Konjicu u prijateljskom meču koji se igrao u sklopu priprema za drugi dio sezone u bh. nogometu, a konačan rezultat na kraju je glasio 1:0.

Plavi su nešto bolje otvorili meč, a prvi šansu imao je Bekrić u 11. minuti kada je šutirao iz slobodnog udarca, na golman Bratstva je to odbranio.

Devet minuta nakon toga Resić je pronašao Fataija, no ni on nije bio precizan, da bi nekoliko trenutaka nakon toga i Resić probao, ali brani golman Bratstva. Prvo poluvrijeme je završeno bez pogodaka.

Željezničar je u vodstvo stigao u 55. minuti. Fatai je ubacio loptu, lopta se odbila do Bekrića koji je proslijedio do Mekića, a on pogađa i donosi vodstvo svom timu.

Nakon toga je tempo igre znatno pao jer su oba trenera pružila šansu igračima s klupe, a do kraja susreta rezultat se nije promijenio i Plavi su ostvarili pobjedu.