Premijer liga BiH
191

Željezničar eurogolom Zeca savladao Zvijezdu 09

(Foto: M. O./Klix.ba)
Nogometaši Željezničara pobijedili na Grbavici su Zvijezdu 09 u posljednjem meču 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1:0.

Plavi su prvi put opasno zaprijetili u 10. minuti kada je Sulejman Krpić imao dobru priliku, ali Filip Erić brani.

Željezničar je poveo u 28. minuti. Golman gostiju Filip Erić je loše ispucao loptu i nije se stigao vratiti na gol, a napadač Željezničara Asim Zec je iskosa sa desne strane sa više od 35 metara pogodio preko njega.

U finišu prvog poluvremena Plavi su zaprijetili i preko Sinana Ramovića, ali je Erić ovaj put bio na mjestu.

U drugom poluvremenu temo igre je pao, te smo vidjeli samo tri dobre prilike, sve pred golom gostiju.

Najprije je Erić u 70. minuti odbranio slab udarac Anela Šabanadžovića, a već u narednom napadu Krpić iz dobre situacije šutira pored gola.

Zec je dvije minute prije kraja imao odličnu priliku, no nije uspio postići drugi pogodak na meču i susret je završen pobjedom Željezničara rezultatom 1:0.