26/29 Foto: I.Š./Klix.ba
27/29 Foto: I.Š./Klix.ba
28/29 Foto: I.Š./Klix.ba
29/29
Nogometaši Željezničara pobijedili su na Grbavici u okviru devetog kola Premijer lige BiH ekipu Radnika rezultatom 1:0 i tako stigli do petog trijumfa u sezoni.
Plavi su imali inicijativu od samog početka utakmice, ali prvu veliku šansu propustili su preko Zeca tek nakon pola sata igre. Slično se igralo i do odlaska na odmor, a u posljednjoj minuti prvog poluvremena Bojo je opasno šutirao, ali je Bilobrk fantastično odbranio i spasio svoj tim.

Gotovo identična slika na terenu viđena je i u nastavku meča budući da je Željo pleo mrežu oko gola gostiju, ali je ponestajalo ideja u ključnim trenucima. Nagrada za sav trud stigla je u 66. minuti. I to kako. Alispahić je uputio silovit udarac s velike udaljenosti koji završava u rašljama Radnikovog gola za veliko i zasluženo slavlje Plavih.

Nije se tu Željezničar zaustavljao. Krpić je u 73. minuti pucao preko gola, iako je bio ostao sam, a sve isto ponovio je i Ramović tri minuta kasnije. Do kraja meča su se u strijelce mogli upisati Zajmović i Sipović, ali nisu imali sreće, dok je Radnik uspio samo jednom zaprijetiti preko Pece što je bilo nedovoljno da na Grbavici ostanu neporaženi.

Željezničar je večerašnjom pobjedom preskočio Sarajevo i sada je na drugom mjestu Premijer lige BiH s bodom manje od lidera Tuzla Cityja. Radnik je na petoj poziciji.