8

Zeba golom u posljednjoj minuti donio Željezničaru pobjedu protiv Metalleghea

(Foto: Armin Herić / fkzeljeznicar.ba)
Fudbaleri Željezničara pobijedili su u Banja Luci u okviru 21. kola Premijer lige BiH ekipu Metalleghea s minimalnih 1:0.

U prvom poluvremenu Plavi su imali inicijativu, a domaća ekipa uglavnom je igrala bunker.

Najveću priliku da Željo dođe u vodstvo imao je u 23. minuti kada je Fejzić sjajno odbranio penal najboljem strijelcu lige Lendriću.

Stevanović je pet minuta kasnije imao veliku šansu, ali njegov udarac otišao je pored gola pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavku je Željo jalovo napadao, a dobro organizovana ekipa Metalleghea uspijevala je izdržati sve napade gostiju.

Veliku priliku propustio je Lendrić kada je zaobišao golmana Fejzića, ali promašio je prazan gol.

I kada su svi čekali posljednji sudijski zvižduk, Zeba je donio pobjedu Plavima golom glavom nakon centaršuta Miroslava Stevanovića.

Željezničar je unatoč pobjedi ostao na trećem mjestu Premijer lige BiH sa četiri boda zaostatka u odnosu na lidera Zrinjski, dok je Metalleghe na 10. poziciji.