Primera
0

Zaragozi važni bodovi za opstanak

U ponedjeljak su posljednju utakmicu 31. kola španske Primere odigrali nogometaši Zaragoze i Getafea, dvije ekipe koje se grčevito bore za ostanak u eltinom društvu.

Nakon međusobnog dvoboja zadovoljniji mogu biti igrači Zaragoze iako su uprkos slavlju i dalje ostali ispod Getafea na tabeli. Zaragoza je sa 33 boda na 17. mjestu, prvom iznad provalije ispadanja, dok Getafe ima bod više.

Sve zanimljivo, odnosno svi pogoci, su postignuti u prvom dijelu. Zaragoza je imala ugodno 2-0 vodstvo, a onda je u drugoj minuti nadoknade prvog dijela Casquero pogotkom za 2-1 vratio nadu gostima.

No, u nastavku se rezultat nije mijenjao i domaćin je mogao proslaviti bitnu pobjedu. Sedmu ove sezone na domaćem terenu, te treću zaredom.