Serie A
12

Zapata u 57. sekundi donio pobjedu Atalanti nad Laziom, VAR poništio gol gostiju u 93. minuti

U 16. kolu italijanske Serie A Atalanta je dočekala Lazio, a susret je završen pobjedom domaće ekipe rezultatom 1:0.

Gledatelji koji su zakasnili ući na početak meča na stadionu Atleti Azzurri d'Italia u Bergamu propustili su vidjeti odlučujući pogodak.

Već u prvom napadu, tačnije u 57. sekundi meča Atalanta je stigla u vodstvo koje je uspjela zadržati do samog kraja.

Robin Gosens je ubacio loptu sa lijeve strane, Stefan Radu je loše reagovao, lopta je došla do Duvana Zapate koji je ubacio u mrežu za 1:0.

Velika gužva nastala je u 90+3. minuti kada je Lazio stigao do pogotka. Luis Alberto je ubacio loptu sa lijeve strane, Francesco Acerbi je glavom matirao Etrita Berishu i otišao da podijeli radost sa svojim navijačima.

Skinuo je dres i arbitar Daniele Orsati mu je pokazao žuti karton. No, potom je 43-godišnji arbitar iz Montecchio Maggiorea dobio poziv iz VAR-sobe da pregleda snimak.

Acerbi je u ofsajdu bio samo nekoliko centimetara

Nakon tačno 3 minute i 39 sekundi Orsato je donio odluku, a ona glasi - pogotka nema jer je Acerbi bio u ofsajd poziciji svega nekoliko centimetara.

Nekadašnji reprezentativac BiH Senad Lulić je nosio kapitensku traku Lazija svih 90 minuta.