AKN
0

Zambija i Tunis bez pobjednika

Reprezentacije Zambije i Tunisa odigrale su 1:1 u drugoj utakmici 1. kola D grupe nogometnog Afričkog kupa nacija u Angoli, u Lubangu pred 17.000 gledatelja.

Zambija je bolje otvorila utakmicu, te je u 19. minuti zasluženo povela pogotkom Mulenge. Tunižani su uglavnom igrali podređenu ulogu, ali su u jednom od rijetkih konkretnijih napada u prvom dijelu ipak stigli do izjednačenja. Dogodilo se to u 40. minuti, ponajviše zahvaljujući izvanrednom prodoru po lijevoj strani tinejdžera Youssefa Msaknija, koji je pretrčao obranu Zambije i pravovremeno poslužio Souheila Dhaouadija, kojem nije bilo teško iz blizine poentirati u praznu mrežu, jer je golman Zambije Mweene istrčao pred asistenta Msaknija.

Tunižani su se u nastavku malo trgnuli, te su bili opasniji i živahniji nego u prvom dijelu u kojem su ostavili vrlo blijed dojam. Stvorili su i nekoliko prilika, ali završnica utakimice opet je pripala Zambiji koja je propustila osvojiti sva tri boda u ovom susretu.

Podsjećamo, u prvom dvoboju u D skupini, Gabon je iznenađujuće svladao Kamerun s 1:0.