ABA liga
4

Zadar nakon preokreta upisao gostujuću pobjedu protiv Cibone

U prvom meču 8. kola regionalne ABA lige ekipa Zadra upisala je gostujuću pobjedu protiv Cibone, a konačni rezultat na kraju meča glasio je 80:78.

Cibona je bolje otvorila meč i na samom startu imala prednost od šest poena razlike (13:7 i 15:9), ali je do kraja prve četvrtine gostujući tim poravnao rezultat i nakon prvih deset minuta bilo je 19:19.

Domaća ekipa i u drugoj četvrtini bila je bolji protivnik, a pred sam kraj prvog poluvremena imali su prednost od devet poena razlike (40:31). Ipak, na pauzu su otišli s pet poena razlike, da bi gosti iz Zadra krajem treće četvrtine anulirali prednost domaći i stigli u vodstvo od 55:54.

Nakon toga su gostujući igrači zaigrali puno bolje, stigli do deset poena razlike i na kraju upisali pobjedu rezultatom 80:78.

Najefikasniji igrač na meču bio je gostujući igrač Knowles koji je meč završio sa 21 ubačenim poenom, dok je kod domaćih najefikasniji bio Melvin III s ubačenih 18 poena.