0

Zaboravljeni Miroslav Stevanović postigao gol za Alaves

Anadolija
Miroslav Stevanović
Nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Miroslav Stevanović je u subotu bio strijelac za Alaves u porazu protiv Barcelone B.

Stevanović je Alaves doveo u prednost u 59. minuti utakmice. Nedugo zatim, u 70. minuti Sandro Ramirez izjednačuje na 1:1, a Denis Suarez u 84. minuti postiže gol za pobjedu drugog tima Barcelone.

Alaves je pretposljednji tim druge španske lige sa 33 boda iz 31 utakmice. Barcelona B zauzima šesto mjesto na tabeli s 44 boda. Prvi na tabeli je Eibar s 54 boda.

Podsjećamo da je Stevanović postao standardni reprezentativac Bosne i Hercegovine u mandatu selektora Safeta Sušića.

Brzonogi krilni igrač je 2. januara iz Vojvodine prešao u Sevillu s kojom je potpisao petogodišnji ugovor. Sedam dana nakon toga, Stevanović je debitovao u dresu Seville.Nakon toga su uslijedili loši dani za Stevanovića, a 5. jula 2013. godine je posuđen Elcheu.

Tokom zimskog prelaznog roka se dovodio u vezu s FK Sarajevo, ali transfer nije realizovan. U međuvremenu je izgubio i svoje mjesto u reprezentaciji.Po povratku u Sevillu posuđen je Alavesu za koji je odigrao šest utakmica.