Roberto Mancini
0

"Za Džeku je zasad najbolje da radi i trenira"

Menadžer Manchester Cityja Roberto Mancini je i uoči današnjeg gostovanja kod Arisa u šesnaestini finala Evropske lige morao objašnjavati engleskim novinarima zašto je ostavio Edina Džeku na klupi na početku gradskog derbija prošli vikend.

Manchester United je, podsjetimo, na Old Traffordu, u sklopu 27. kola Premiershipa, pobijedio City s 2-1. Mancini je Džeku uveo u igru u 61. minuti, a nogometaš BiH je samo četiri minute kasnije učestvovao u akciji za izjednačenje. Tačnije, lopta se nakon njegova udarca odbila od Davida Silve i ušla u gol Uniteda koji je kasnije pogotkom Waynea Rooneyja ipak došao do pobjede.

Otočki mediji čudili su se što Mancini nije svom 27 miliona funti vrijednom pojačanju dao priliku od prve minute, a talijanski je stručnjak to objasnio ovako:

"Izveo sam na teren našu najjaču ekipu u tom trenutku. Džeko nam se priključio prije samo mjesec dana. Za njega je najbolje da radi i trenira i siguran sam da će postati jako važan igrač za naš tim."